Chapter 24.8 (Lietuvių kalba 1 kl.)

Skaitydami augame

x x x

Velykos

  1. Perskaitykite pasakojimą ir atsakykite į klausimus.

Velykos

Vakar kiaurą dieną buvome namie, nes pylė lietus. Kepėme pyragą, marginome kiaušinius, tvarkėme namus, žaidėme su broliu. Atvažiavo tėtis ir kažką su seneliu dirbo garaže. Paskui atvažiavo Mirėjos tėtis.

Anksti ryte važiavome į bažnyčią, namie liko mama su broliu, nes jis dar miegojo. Žmonių mišiose milijonas, net į vidų netilpo.

Paskui visi valgėme pusryčius, daužėme kiaušinius, daug kalbėjomės ir žaidėme. Senelis moka įdomių žaidimų su margučiais.

Išėjau į kiemą ir nunešiau kumeliukui gabalą pyrago. Kalbinau jį, glosčiau ir galvojau, ak, kaip gaila, kad nemoku jodinėti, sėsčiau dabar ant jo ir išjočiau kur nors, tegu neša jis mane laukais ir pievomis… Ir kas gi atsitiko? Ogi staiga išdygusi Mirėja tik strykt ant jo, apžergė savo ilgomis kojomis blizgančią nugarą, įsikibo į karčius, arklys net sužvingo, atsistojo piestu ir pasileido šuoliais… Aš aiktelėjau iš nuostabos, ne dėl to, kad Mirėja taip pasielgė, bet todėl, kad ką tik pati norėjau taip padaryti ir staiga – še tau…

Iš R. Savickytės knygos „Adelės dienoraštis. Pavasaris“

ŽODYNAS
​Piestu – ant užpakalinių kojų.

  1. Apie ką pasakojame šiame tekste?
  2. Kas yra šio pasakojimo veikėjai?
  3. Kur vyksta veiksmas?
  4. Kada vyksta veiksmas?
  5. Pasakykite, kokius jausmus patyrė pasakotoja?
  6. Tekste nepaminėtas istoriją pasakojančios mergaitės vardas, tačiau jį galite surasti. Kur?
  7. Paaiškinkite, kaip supratote pasakymus kiaurą dieną ir žmonių milijonas.

Mokomės suprasti skaitomą tekstą.

  1. Papasakokite apie savo įsimintiniausias Velykas. Pasidomėkite, ką lietuviai vadina Velykų Bobute, arba Velyke, ir kodėl jos apsilankymo senais laikais ypač laukdavo vaikai.
Please wait