Informacija – kelias į sėkmę
Elektroniniai prietaisai ne tik suteikė mums patogumo, bet ir leido pasiekti didžiulį kiekį informacijos visame pasaulyje. Dabar norint perskaityti straipsnį enciklopedijoje nebūtina eiti į biblioteką – užtenka įsijungti kompiuterį ir pasiieškoti reikiamos interneto svetainės.
Ne veltui šis XXI amžius dažnai vadinamas informacijos amžiumi. Informacijos reikšmė didžiulė. Verslininkai, politikai, menininkai, mokslininkai sėkmingai dirba, jei laiku randa tinkamos informacijos. Taip pat yra ir mokykloje – norint sėkmingai mokytis, reikia labai daug informacijos.
Anksčiau visa informacija buvo kaupiama popieriuje – tai buvo tekstai, piešiniai, žemėlapiai, schemos.
Susidarė didžiulis kiekis knygų – tam reikia didelių pastatų. Atsirado net bibliotekos, skirtos skirtingoms knygoms, – mokslinė biblioteka, techninė biblioteka...
Kompiuteriai suteikė galimybę informaciją saugoti daug mažesnėje erdvėje. Tam naudojama daugybė įvairių laikmenų: kompaktinės plokštelės, standieji diskai, atmintinės, atminties kortelės...
Atsiradusios „debesų“ technologijos leidžia kaupti informaciją interneto „debesų“ talpyklose ir pasiekti ją iš bet kurios pasaulio vietos.
Kuo toliau, tuo daugiau dėmesio skiriama mokymuisi, kaip naudotis informacinėmis technologijomis, nes nemokant pasiekti informacijos kyla pavojus atsilikti nuo didžiuliu tempu besivystančio pasaulio. Todėl dažnai prie kompiuterio matome ir darželinukų, ir senjorų.
Ne mažiau svarbu informaciją greitai perduoti kitiems žmonėms: verslo partneriams, giminaičiams, klasės draugams ar mokytojams.
Šimtus metų tai padaryti padėjo pašto tarnyba. Karietos, o vėliau automobiliai, lėktuvai, traukiniai su siuntomis ištisą parą keliauja po visą pasaulį.
Tačiau mūsų laiškas per kelias sekundes pasieks adresatą bet kur pasaulyje, jei naudosimės elektroniniu paštu. |
- Kiekvienas elektroninio pašto adresas būtinai turi tam tikrą ženklą. Tomis pačiomis raidėmis taip pat dažniausiai prasideda internetinės nuorodos. Kokie tai ženklai ir raidės?
- Suskaičiuokite, kiek žinučių telefonu per dieną pasiunčia visi jūsų klasės vaikai. Atlikite apklausą kitose mokyklos klasėse ir rezultatus palyginkite. Pavaizduokite juos diagramomis.
- Kilobaitas, terabaitas, gigabaitas, baitas, megabaitas – informacijos kiekio matavimo vienetai. Išvardykite juos didėjimo tvarka nuo mažiausio iki didžiausio.
- Kodėl ši nuotrauka tiktų kalbant apie informacijos perdavimą?
Užduotys
- Lengvai pasiekiamas didžiulis kiekis informacijos.
- Daug informacijos kaupiama popieriuje.
- Platus technologijų naudojimas.
- Dauguma laiškų siunčiami karietomis.
Elektroninis laiškas | |
Knyga skaityklėje | |
Atminties kortelė | |
Duomenų bazė internete |