Tema 2.1 (Fizika 8, II)

Pratarmė

Norint darniai gyventi, privalu išmanyti Gamtos dėsnius, kitaip tariant – Gamtos konstitùciją (lot. constitutio – nustatymas, pr. constante – pastovus). Gamtos konstitucija – tai objektyvių Gamtos taisyklių – dėsnių – visuma. Fizika – solidi Gamtos konstitucijos dalis.

Žmonių susikurtus įstatymus galima tobulinti, tikslinti, kurti naujus. Dėsniai objektyvūs – jų neįmanoma keisti, perkurti, nepaisyti jų įtakos. Per fizikos pamokas įgytos žinios suteikia gamtamokslinio išprusimo pagrindus. Kai žinios virsta išmintimi, lengviau suprasti save, išlikti darnoje su aplinka, pasirinkti tinkamą gyvenimo kelionės kryptį. Būtent toks ir turėtų būti mūsų visų esminis siekis. Tebus šis siekis mūsų motyvacijos pagrindas, stengiantis suprasti esmines fizikos žinias, kad Gamtos dėsniuose slypinti išmintis padėtų Jums, mieli aštuntokai, susikurti gražesnį save, gražesnę aplinką sau ir kitiems.

Pasiekimų patikrinimai, pavyzdžiui, kontroliniai darbai, – svarbi mokymosi dalis. Tai būdas pamatuoti jūsų mokymosi „būseną“. Tačiau, kaip žinia, pasiekimų patikrinimų rezultatai gali būti... įvairūs. Fizika yra paprasta, kaip pati Gamta, bet – neprasta! Jei dalykui skyrėte per mažai dėmesio ir gavote prastą įvertinimą – prisiimkite atsakomybę. Jei nuoširdžiai stengiatės mokytis fizikos, bet nepavyksta, nenusiminkite – jūs stiprūs kitur.

Kontroliniai darbai ir egzaminai gyvenime gerokai sudėtingesni: užstoti silpnesnįjį, likti neabejingam blogio ir gėrio kovoje, išdrįsti pasakyti, jog karalius nuogas. Garbingai ir oriai išlaikykite visus egzaminus, kad įgyvendintumėte esminį savo siekį ir Pasaulis taptų gražesnis. Sėkmės!

Autorius

Prašau palaukti