Kaip pajusti, ko trūksta
Kodėl sporto parduotuvių vitrinose žiemą išdėliotos slidės, rogutės, pačiūžos, o šiltuoju metų laiku – dviračiai, riedlentės, plaukimo ir nardymo priemonės? Kodėl vasarą ledų galime nusipirkti tiesiog gatvėje, o atšalus ledų prekeivių nebesutinkame? Prekių gamintojai ir paslaugų teikėjai atsižvelgia į pirkėjų poreikius, kurie kinta, atsižvelgiant į metų laiką.
Pasvarstykite, kodėl senąjį, laidu sujungtą telefoną labai greitai pakeitė belaidis arba mobilusis telefonas. Kodėl keliautojai, ypač važiuojantys automobiliais, dabar dažniau naudojasi elektronine padėties nustatymo sistema (GPS), o ne įprastu žemėlapiu?
Naujos prekės ir paslaugos sugalvojamos ir imamos pardavinėti tik esant poreikiui. Kaip sužinoti, ko žmonėms trūksta ir reikia? Tai klausimas, į kurį būtina atsakyti kiekvienam verslininkui.
- Pasirinkite vieną iš dviejų užduočių.
- Kokia prekė ar paslauga tai būtų? Kiek ji kainuotų?
- Kokių veiksmų imtumėtės, kad pritrauktumėte kuo daugiau pirkėjų?
- Pristatykite savo idėją klasės draugams. Pagrįskite, kodėl manote, kad jūsų sukurta prekė ar teikiama paslauga būtų patraukli pirkėjams.
- Kokius poreikius ji tenkintų?
- Atidžiai klausykitės klasės draugų pristatymų. Įsivaizduokite, kad esate pirkėjai, kurių poreikiai labai skiriasi. Ar jus sudomins šie pirkiniai? Vieni pirkėjai džiaugiasi bet kokiomis naujovėmis, kiti iš įsigytų dalykų tikisi aiškios naudos, treti panašius gaminius vertina kritiškai ir mano, kad tai tik pinigų švaistymas. Pasirinkite, kokiu pirkėju norėtumėte būti, ir ginkite savo nuomonę pateikdami argumentų.
Mykolo projektas I
Mykolo pusbrolis mokosi pirmoje klasėje, bet jam nesiseka skaityti. Taigi Mykolas sugalvojo jam padėti. Iš storesnio popieriaus jis iškirpo nedidelių kortelių: vienoje jų pusėje nupiešė daiktus, kurių pavadinimai prasideda skirtingomis raidėmis, o kitoje užrašė pavadinimus. Pusbroliui patiko žaidimas – pasakyti daikto pavadinimą, o tada apversti kortelę ir perskaityti parašytą žodį. Apie šį žaidimą sužinojo pusbrolio mokytoja ir pasiteiravo, ar Mykolas nepadarytų kelių tokių kortelių komplektų.
Vienam karpyti popierių, piešti ir rašyti nuobodu ir užima daug laiko, tad jis į pagalbą nusprendė pasikviesti draugus – Ievą, Luką, Tadą ir Roką. Visi kartu sutarė per savaitę padaryti 10 komplektų kortelių. Komanda pasiskirstė darbais. Taip pat visi pateikė naujų pasiūlymų ir juos drauge aptarė.
- Kaip atsirado poreikis gaminti kortelių komplektus?
- Kokie buvo šio projekto etapai?
- Kaip manote, kodėl draugai būtent taip pasiskirstė darbais?
- Kaip vertintumėte šio sumanymo dalyvių siūlymus? Kurie iš jų tikrai tinkami? Kurie paspartina darbą?
- Ką dar pasiūlytumėte, kad šis sumanymas būtų įdomesnis ir pavyktų jį lengviau įgyvendinti? Vėl į sumanymą pažvelkite svajotojo, kuris realiai vertina galimybes ir viskuo abejoja, akimis.
- Pagalvokite, kokią komandą turėtumėte suburti, kad įgyvendintumėte savo sumanymą.
- Kokios savybės reikalingos kiekvienam komandos nariui?
- Kaip pasiskirstytumėte pareigomis? Kas už ką būtų atsakingas?
Užduotys
- Prekės naudą
- Prekės kainą
- Prekės kokybę
- Prekės reklamą
- Darbų pasidalijimas
- Idėjos atsiradimas
- Idėjos įvertinimas
- Darbų atlikimas