Tema 7.6 (Visuomeninis ugdymas ir gamtos mokslai 1)

Mūsų namų istorija

Vieni gyvename mieste, kiti – miestelyje arba kaime, miškų apsuptoje sodyboje ar pajūryje. Skiriasi ir mūsų namai, jų istorija. Vienuose namuose užaugo kelios tos pačios giminės kartos, kiti namai pastatyti palyginti neseniai.

Nuotraukose matote skirtingus namus. Kuris namas panašiausias į jūsų?

1
2
3
4
  1. Pasidomėkite, kada ir kaip jūsų šeima įsikūrė name, kuriame gyvenate.
  2. Trumpai pristatykite savo namus. Pasakykite, kur jie yra – mieste, kaime, prie miško, prie jūros, prie bažnyčios…

Pažvelkime pro langą

Žiūrėdami pro namų langus matome skirtingus vaizdus. Tai lemia ir vieta, kurioje gyvename, ir paros metas, ir metų laikas. Pažvelkite į šias nuotraukas ir pasakykite, kurį vaizdą norėtumėte matyti kasdien. Papasakokite, kodėl.

1
2
3
  • Popieriaus lape su lango rėmu nupieškite, ką matote pro savo kambario ar svetainės langą. Arba nupieškite, ką norėtumėte matyti kasdien.

Pasižvalgykime po apylinkes

Norėdami gerai pažinti vietovę, kurioje gyvename, turime išeiti iš namų. Netoliese tikrai yra vietų, kurias įdomu ar tiesiog malonu apžiūrėti. Tokias vietas žmonės pamėgsta ir dažnai jose lankosi. Lankytina vieta nebūtinai turi būti sukurta žmogaus. Tai gali būti ir gamtos kūrinys. Pažvelkite į nuotraukas ir pasakykite, kurios lankytinos vietos sukurtos žmogaus, o kurias galime pavadinti gamtos kūriniais.

Kryžių kalnas
Stelmužės ąžuolas
Parnidžio kopa
Kirkilų apžvalgos bokštas

Lankytinos vietos, kaip ir daiktai, yra reklamuojami – kviečiama jas pamatyti, paaiškinama, kodėl verta tai daryti. Internete galime rasti daugybę lankytinų vietų nuotraukų.

  • Pagalvokite ir pasakykite, kokią lankytiną vietą parodytumėte iš kito miesto atvykusiems giminaičiams. Tai žmonių sukurta vieta ar gamtos kūrinys?

Pakartokime

Visi žmonės turi savo namus - namą ar butą

Namą galima dovanoti

Namai statomi ir ant vandens

VIENKIEMIS yra kiemas be namo

Aplink namus esanti vietovė vadinama APYLANKA

  • KAIMELIAI
  • KAIMIEČIAI
  • KAIMUKAI
  • KAIMAI
  • KAIMYNAI
  • KIEMELIAI
Prašau palaukti