Draugystė ir atsakomybė
Dažniausiai augintiniai mums pakelia nuotaiką, padeda nesijausti vienišiems ir ramina, kitaip tariant, elgiasi kaip tikri draugai. Jaučiamės laimingi, turėdami augintinius, tačiau laimingi turėtų būti ir jie. Todėl prieš įsigyjant augintinį visiems šeimos nariams reikia susitarti dėl jo priežiūros: kas šers, vedžios, maudys, kokia vieta namuose bus skirta augintiniui. Svarbu aiškiai suvokti, kad įsigydami augintinį prisiimame už jį atsakomybę.
- Patyrinėkite nuotraukas ir papasakokite, kokius darbus reikia atlikti prižiūrint augintinį.
- Kokių taisyklių reikia laikytis, kad mūsų augintinis nekeltų nepatogumų kaimynams ir aplinkiniams?
Geriausias žmogaus draugas
Šunis žmonės prisijaukino anksčiausiai iš visų gyvūnų, todėl ne veltui jie vadinami geriausiais mūsų draugais. Šunys saugo, padeda policininkams surasti ir pavyti įstatymų pažeidėjus, vedžioja neregius ar gelbsti žmones kalnuose, griuvėsiuose. Šiaurės kraštuose šunys atlieka mums neįprastus darbus – jie kinkomi į roges ir veža žmones, krovinius.
- Pasidomėkite, kokių veislių šunys dažniausiai tarnauja policijoje, padeda neregiams, gelbsti žmones, yra kinkomi į roges.
- Aptarkite, ar gyvūnai gali padėti sergantiems žmonėms.
Nelaisvė ir pramoga
Lankomės zoologijos soduose, kur gyvūnai laikomi dėl pramogos. Dažnai jų gailime – gyvūnai priversti visą gyvenimą praleisti uždaryti. Laimei, pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie tai, kad visi gyvūnai turėtų gyventi laisvėje.
Cirke gyvūnai taip pat jaučiasi blogai, nes jie yra negailestingai dresuojami. Ne veltui daugybėje šalių cirkas su gyvūnais jau uždraustas.
1.
2.
3.
- Patyrinėkite pirmas dvi nuotraukas. Kaip, jūsų nuomone, jaučiasi šie gyvūnai? Kodėl?
- Prieš ką protestuoja žmonės trečioje nuotraukoje?
- Padiskutuokite, ar reikia drausti cirko pasirodymus su gyvūnais.
Pakartokime
Yra šalių, kur cirke draudžiami gyvūnų pasirodymai.
Šunys gali padėti gelbėti žmones.
Augintiniai turi patys susirasti maisto.
Kai kurie šunys vedami į kirpyklą.
Šiaurėje šunys kinkomi į roges.