Skirtingos linksmybės, papuošalai ir valgiai
Švęsti Kalėdas – krikščionių tradicija. Štai kodėl daugelyje šalių tik dalis žmonių jas švenčia. Kalėdų tradicijos panašios, tačiau yra ir skirtumų. Pavyzdžiui, Tailande Kalėdų proga gatvėse rengiami dramblių pasirodymai, o Australijoje vyksta paradas.
Indijoje Kalėdas švenčiantys žmonės puošia bananų ir mangų medžius, nes eglės ten neauga. Pietų šalyse dažnai puošiamos palmės.
Daug kas namus prieš žiemos šventes papuošia ir gėle raudonais ar baltais žiedais.
Dažnas ją vadina kalėdine žvaigžde, nors tikrasis jos pavadinimas – puansetija. Raudonžiedė puansetija kaip kalėdinė puošmena į Lietuvą atkeliavo iš Meksikos.
Ištisus metus laukti gardėsiai
Kepti ir valgyti pyragą – daugelio tautų Kalėdų tradicija. Pavyzdžiui, italai džiaugiasi pyragu su vaisiais, anglai ragauja šokoladinį pudingą, o meksikiečiai valgo saldžią duoną su vaisiais ir šokoladu.
Ypatingas Suomijos gyventojas
Kalėdos ypač turėtų džiuginti suomius – juk jų šalyje įsikūręs Kalėdų Senelio miestelis. Kiekvienais metais šį miestelį aplanko milijonai svečių. Čia galima ne tik apžiūrėti Kalėdų Senelio ir jo pagalbininkų dirbtuves, paštą, bet ir nusifotografuoti su juo pačiu.
- Prisiminkite pavadinimus šalių, apie kurių tradicijas ką tik skaitėte. Kaip manote, kuri šalis žemėlapyje užima didžiausią plotą?
- Jei turite giminaičių ar draugų užsienyje, papasakokite, kaip jie švenčia Kalėdas. Ką jie daro kitaip nei mes?
- Pasidomėkite internete, kurioje Suomijos vietoje yra Kalėdų Senelio miestelis. Kiek kilometrų nuo Lietuvos iki jo? Kaip galima ten nuvykti? Jeigu esate buvę Kalėdų Senelio miestelyje, pasidalykite įspūdžiais.
Pakartokime
Per Kalėdas visame pasaulyje puošiama eglutė.
Tailande Kalėdų proga rengiami tigrų pasirodymai.
Anglai per Kalėdas ragauja pudingą.
Kalėdų Senelio miestelis įsikūręs Suomijoje.
Puansetija atkeliavo pas mus iš Australijos.